اخبار

مصرف دو و نیم برابری برق در هرمزگان نسبت به متوسط مصرف کشور

IMG_5425.JPG

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: امسال اوج پیک مصرف در روز ۱۷ اردیبهشت معادل هزار و ۶۵۲ مگاوات ساعت بود که با اوج پیک مصرف در مدت مشابه سال قبل تفاوتی نداشت، اما با توجه به کاهش دمای هوا به نسبت پارسال، این میزان مصرف نشان دهنده رعایت نشدن الگوی صحیح مصرف است.

محمد ذاکری افزود: پیش بینی می‌شود در تابستان امسال به مصرف ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات ساعت برسیم که ۳۰۰ مگاوات ساعت بیشتر از توان تولید برق در هرمزگان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: شستشوی به موقع وسایل سرمایشی و تنظیم آن‌ها در دمای ۲۴ درجه از مهمترین راهکار‌های کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف است.

محمد ذاکری افزود: توجه بیشتر به برچسب انرژی در خرید لوازم برقی و کنترل و شست و شوی به موقع وسایل سرمایشی نقش مهمی در کاهش مصرف برق دارد.

وی همچنین از طرح های تشویقی ویژه کشاورزان خبر داد و افزود:کشاورزان می توانند با مشارکت در طرحهای ویژه این شرکت در ساعات اوج مصرف از تشویق ویژه برخوردار شوند. وی همچنین اضافه کرد طرح ذخیره عملیاتی مشترکین بالای 25 کیلووات در نظر گرفته شده است که این مشترکین با راه اندازیدیزل ژنراتورهای خود در ساعات اوج مصرف تابستان که توسط شرکت توزیع نیروی برق اعلام خواهد شد می توانند با این شرکت همکاری کنند.

 مهندس ذاکری گفت: هرمزگان بیش از ۶۸۲ هزار و ۴۰۰ مشترک برق دارد که ۸۲ درصد در بخش خانگی هستند.62  درصد از تولید برق استان نیز  در بخش خانگی مصرف می‌شود.

 


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1398/4/26

آماراخبار

  • بازدید شما 6
  • بازدید امروز 377
  • بازدید ماه 10300
  • بازدید سال 38703
  • بازدید کل 196131

جستجو در اخبار