اخبار

بدهی 78 میلیاردی دستگاههای دولتی به توزیع برق

22222.jpg

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت:  بدهی برق مصرفی  شرکت‌های دولتی ۷۸ میلیارد تومان است که از این مبلغ، حدود  ۵۲میلیارد تومان آن مربوط به چهار شرکت مخابرات، شهرداری، آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب است.

مهندس محمد ذاکری افزود: وضعیت وصولی شرکت توزیع برق هرمزگان در سال 97 به‌گونه‌ای بود که نسبت به سال ۹۶ تغییر محسوسی نداشت و این نشان‌دهنده آن است که بدهکاری مشترکین نسبت به سال گذشته افزایش یافته کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان تصریح کرد: میزان مطالبات شرکت توزیع برق هرمزگان تا پایان سال ۹۶ حدود ۳۰۰میلیارد تومان بوده و   94.99 درصد این مطالبات در سال ۹۷ وصول شده است.

ذاکری اضافه کرد: ۹۵ درصد از بدهی بخش خانگی، ۱۰۴ درصد مطالبات بخش عمومی، ۸۸ درصد بخش کشاورزی، ۹۹ درصد بخش صنعت معدن و ۹۰ درصد سایر مصارف وصول شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: با شهرداری بندرعباس، آب منطقه‌ای و شرکت آبفا در خصوص همکاری‌ها و تهاتر در آینده به توافقاتی رسیده‌ایم تا از محل همکاری متقابل بدهی برق مصرفی انها نسویه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان خاطرنشان کرد: برای وصول مطالبات در سال‌های گذشته از روش‌های مختلفی استفاده شد، قطع برق اولویت نخست شرکت توزیع نیست زیرا بخشی از این مشترکین خدمات عمومی ارائه می‌کنند.

ذاکری بیان کرد: استفاده از تهاتر یکی از روش‌ها در دریافت مطالبات ماست، فروش انرژی برق و فروش انشعاب دو منبع درآمدی شرکت توزیع برق است که هزینه‌های شرکت و ارائه خدمات بهینه از این طریق صورت می‌گیرد و اگر به‌موقع پرداخت شود توان شرکت در ارائه خدمات مطلوب‌تر ارتقا می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان افزود: برخی از دستگاه‌ها ازجمله نهادهای نظامی برای پرداخت بدهی‌هایشان به شرکت توزیع برق از روش تهاتر استفاده کرده‌اند و شرکت آب منطقه‌ای نیز با همین روش بیش از سه میلیارد تومان از بدهی خود را پرداخت کرده اگرچه هنوز هم به این شرکت بدهکار است.

ذاکری ابراز کرد: شرکت توزیع برق استان هرمزگان هم‌اکنون بیش از صد میلیارد تومان به پیمانکاران و تأمین‌کنندگان قطعات و لوازم موردنیاز بدهکار است که در صورت پرداخت به‌موقع مطالبات از سوی مشترکین قادر به پرداخت دیون خود است.

 


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1398/4/26

آماراخبار

  • بازدید شما 7
  • بازدید امروز 378
  • بازدید ماه 10301
  • بازدید سال 38704
  • بازدید کل 196132

جستجو در اخبار