اخبار

پروژه برق رسانی به روستای مازغ مغیران بندرعباس به بهره برداری رسید

IMG_9198.JPG

 

پروژه برق رسانی به روستای مازغ مغیران بندرعباس با حضور مهندس مصلحتی مجری برق روستایی کشور به  بهره برداری رسید.

روستای مازغ مغیران از توابع بخش تخت بندرعباس با 30 خانوار دارای جمعیت 120 نفری است.

مجری برق روستایی کشور در آیین برق رسانی به این روستا گفت: کشور ما یکی از کشورهای پیشرو در برق رسانی به روستاها است به گونه ای که در هیچ کشوری با توجه به پراکندگی روستاها و سختی مسیر دسترسی با این حجم برق رسانی صورت نگرفته است.

مهندس ولی الدین مصلحتی افزود: برای برق رسانی به این روستا حدود 5 میلیارد ریال هزینه شده است که در نوع خود یکی از یکی از طرح های بزرگ برق رسانی در کشور است. وی اضافه کرد: از آنجاییکه رسالت جمهوری اسلامی خدمات رسانی به مناطق محروم بویژه روستاییان بوده، برق دار کردن روستاها در اولویت طرح های برق رسانی قرار گرفته است.  هم اکنون 385 روستای باقیمانده کشور در حال برق دار شدن هستند که با پایان برق رسانی به این روستاها همه روستاهای دارای کد آبادی کشور برق دار می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان نیز در این آیین گفت: تامین برق روستای مازغ مغیران با توجه به صعب العبور بودن روستا یکی از پیچیده ترین و پرهزینه ترین پروژه های برق رسانی در استان بوده است.

مهندس محمد ذاکری افزود: برای برق رسانی به این روستا 4 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 2 کیلومتر شبکه فشار ضعیف با اعتبار 5 میلیارد ریال احداث شده است. وی ادامه داد: با برق رسانی به 5 روستای بدون برق تا پایان امسال همه روستاهای استان برق دار می شوند. مهندس ذاکری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش

 خاموشی ها اظهار داشت: میزان خاموشی به عنوان یکی از شاخص های اصلی شرکت توزیع برق نام برده می شود و هر وقت از خدمات شرکت های توزیع برق صحبت می شود، میزان خاموشی ها به عنوان شاخص اصلی عملکرد در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: امسال میزان خاموشی ها 23 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت. در بخش تلفات نیز خوشبختانه این میزان کاهش 2 درصدی داشته و به 11.5 درصد رسید. به گفته وی، این میزان کاهش تلفات باعث شد حدود 200 میلیارد ریال در هزینه های شرکت صرفه جویی شود.


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1397/9/17

آماراخبار

  • بازدید شما 7
  • بازدید امروز 16
  • بازدید ماه 8775
  • بازدید سال 82990
  • بازدید کل 128940

جستجو در اخبار