اخبار

افتتاح آزمایشگاه تست کنتور شرکت توزیع نیروی برق

IMG_9026.JPG

 

آزمایشگاه تست کنتور شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با حضور مهندس ذاکری مدیرعامل شرکت افتتاح شد.

این آزمایشگاه مجهز به دستگاههای تست و بررسی انواع کنتورهای تکفاز، سه فاز و دیماندی است که لوازم اندازه گیری معیوب را مورد تست قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در آیین افتتاح این آزمایشگاه گفت: در حال حاضر حدود 650 هزار مشترک از خدمات این شرکت در استان استفاده می کنند که نیاز به یک آزمایشگاه مجهز برای تست لوازم اندازه گیری مشترکین را ضروری می نمود. مهندس محمد ذاکری افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه حدود 7 میلیارد ریال در خرید کنتور صرفه جویی شد. وی ادامه داد: با توجه به نوع فعالیت شرکت و پراکندگی تاسیسات، راه اندازی این گونه آزمایشگاه ها برای سایر لوازم و تاسیسات ضروری است. در واقع نتیجه عملکرد شرکت های توزیع برق بستگی به کارکرد صحیح لوازم اندازه گیری مشترکین دارد.

وی بیان داشت: سالانه به میزان 100 میلیارد ریال کنتور در استان خریداری می شود و سرمایه ای که هم اکنون در بخش لوازم اندازی گیری هزینه می شود حدود یکهزار میلیارد ریال است. بنابراین هزینه بسیار زیاد خرید و فروش کنتور اهمیت راه اندازی این گونه آزمایشگاهها را دوچندان می سازد.

وی در ادامه اظهار داشت: سالانه حدود 300 ترانسفورماتور در استان آسیب می بیند که 100 دستگاه  غیر قابل تعمیر است و باید از رده خارج شود. ضمن اینکه تعویض ترانسفورماتورهای اسقاطی بیش از 300 میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که برای تعمیر و استفاده مجدد از این لوازم نیز راه ادنازی این گونه آزمایشگاهها ضروری است.


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1397/9/17

آماراخبار

  • بازدید شما 6
  • بازدید امروز 7
  • بازدید ماه 8766
  • بازدید سال 82981
  • بازدید کل 128931

جستجو در اخبار